Wypadek przy pracy

O odszkodowanie przy pracy można starać się w przypadku gdy doszło do przyczynienia ze strony pracodawcy, np. pracownik pracował bez przeszkolenia, bez odpowiednich zabezpieczeń, sprzęt, którym pracował był wadliwy.

Biuro Campter oferuje profesjonalną obsługę kadry prawniczej z Norwegii oraz obsługę polskojęzyczną dla klienta.

Po wypadku sprawę należy głosić do Inspekcji pracy oraz do NAV-u.

Niezbędne będą wszelkie dokumenty medyczne dotyczące leczenia po wypadku. Warto również zadbać o to, aby mieć oświadczenia świadków tego zdarzenia.

Tego typu sprawy na terenie Norwegii trwają bardzo długo dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Wypadek drogowy

Na terenie Norwegii tak jak i w innych krajach można starać się o odszkodowanie z OC – polisy sprawcy. O odszkodowanie mogą starać się kierowcy pojazdu poszkodowanego, pasażerowie, piesi, rowerzyści i motocykliści, którzy doznali obrażeń fizycznych wskutek wypadku komunikacyjnego.

O takie odszkodowanie mogą starać się również pasażerowie komunikacji zbiorowej i miejskiej. W tego typu sprawach można starać się o odszkodowanie za obrażenia fizyczne i psychiczne oraz za szkodę majątkową.

Jeżeli poszkodowani w wypadku doznali obrażeń fizycznych,  na miejsce zdarzenia należy wezwać policję oraz pogotowie. W przeciwnym przypadku  należy spisać oświadczenie sprawcy wypadku.

Podobnie jak w większości krajów i tutaj okres przedawnienia wynosi 3 lata i należy o tym pamiętać. Sprawą na terenie Norwegii zajmie się wyspecjalizowana kancelaria prawna.

Nasi partnerzy: