Dodatek do ubezpieczenia

WNIOSKI NA DODATEK DO UBEZPIECZENIA ZA ROK 2023 MOŻNA SKŁADAĆ DO 31-08-2024

W związku ze zmianą ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, od 1 Stycznia 2006 roku każda osoba pracująca na terenie Holandii zobowiązana jest wykupić pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Pakiet ten obejmuje podstawowy zakres usług medycznych i najczęściej wykupuje go twój pracodawca. Koszt takiego ubezpieczenia wynosi nawet do 150 EURO na miesiąc.
W celu zrekompensowania części ponoszonych na ten cel kosztów, możesz ubiegać się o miesięczny dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii, czyli właśnie tzw. Zorgtoeslag.

Świadczenie to jest bardzo często mylone ze zwrotem niewykorzystanego ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii, które można było uzyskać do roku 2006.

ZANIM WIĘC ZŁOŻYSZ WNIOSEK O ZORGTOESLAG UPEWNIJ SIĘ, ŻE MASZ UBEZPIECZENIE !

Dla osób, które posiadają partnera fiskalnego i wcześniej rozliczały się wspólnie np. przy okazji ulgi “rozłąkowe” lub nie korzystały z “rozłąkowego”, a mają współmałżonka, przy staraniu się o dodatek Zorgtoeslag muszą obowiązkowo dokonać zgłoszenia partnera fiskalnego do urzędu. Do zgłoszenia potrzebny jest numer BSN dla obojga osób. Jeśli osoba zgłaszana nie posiada BSN(sofi)-nummer, należy się najpierw postarać o jego przyznanie, a potem wystąpić o dodatek finansowy do ubezpieczenia. Uwaga, dodatek na partnera zostanie przyznany tylko jeśli partner również był ubezpieczony w Holandii.

Nasza firma zapewnia pełną pomoc przy staraniu się o BSN(sofi)-nummer dla partnera fiskalnego!

Wysokość Zorgtoeslag uzależniona jest od osiąganego przez ciebie dochodu brutto oraz tego czy w danym roku miałeś(aś) współmałżonka lub partnera podatkowego.

JAKA KWOTĘ MOŻNA OTRZYMAĆ ZA ROK 2023

Ubezpieczenie zdrowotne rozliczane jest w miesięcznym cyklu. Kwota ubezpieczenia zależy od jego zakresu. Podstawowy pakiet zazwyczaj kosztuje od € 110,-  do € 134,- za miesiąc. W jego skład wchodzą podstawowe świadczenia zdrowotne. Występując o dodatek do ubezpieczenia możemy uzyskać nawet € do 154,- miesięcznego dofinansowania.

Osoby, wykazujące dochód do € 25.000,mogą spodziewać się najwyższych świadczeń, czyli miesięcznego dofinansowania do ubezpieczenia w wysokości € 154, miesięcznie.

Ubiegając się o dodatek do ubezpieczenia wraz z partnerem można spodziewać się do € 265 miesięcznego dofinansowania.

Aby otrzymać dodatek/dofinansowanie Zorgtoeslag dla współmałżonka lub partnera podatkowego musi on mieć również opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. W przypadku małżeństw i partnerów podatkowych wypłacana jest tylko jedna wspólna kwota dofinansowanie dla obojga małżonków/partnerów.

Zorgtoeslag może być wypłacany na dwa sposoby:

  • zaliczkowo w trakcie trwania danego roku, w miesięcznych ratach wypłacanych około 20 dnia każdego miesiąca, lub
  • jednorazowo po zakończeniu roku za który chcesz uzyskać dofinansowanie.

Aby złożyć wniosek o Zorgtoeslag będziesz potrzebować następujące dokumenty:

  • holenderski numer podatkowy numer SoFi/BSN,
  • numer konta bankowego na który chcesz otrzymać dodatek zdrowotny Zorgtoeslag,
  • dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanego dochodu w Holandii lub tygodniówki “salaris” dotyczące roku za który chcesz ubiegać się o dofinansowanie lub Jaaropgave,
  • polisę ubezpieczeniową.

 

Prosimy o kontakt, jeżeli zamierzacie Państwo złożyć wniosek o ZORGTOESLAG za pośrednictwem naszego biura.

Odpowiemy na Państwa pytania, a następnie prześlemy wszystkie formularze niezbędne do wypełnienia i prawidłowego złożenia wniosku. Zajmiemy się całą procedurą aż do momentu uzyskania przez Państwa należnych pieniędzy.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

Nasi partnerzy: